Tayland’da Güney’den Kuzey’e Doğru

Phuket’te son gece, yarın Bangkok’a doğru yola çıkıyoruz. 24 kişilik VIP otobüsler var, eh macera değil mi, deneyelim dedik. Yorumlar yolculuğun ardından.

Uzak kaldığımız 4 ay sonrası Phuket’te pek değişiklik yok. Birkaç yeni bina / dükkan, yol yapımı belki. Tanıdık pek çok yüz gördük. Her zaman uğradığımız yerlerde hemen tanıdılar bizi. Dışarıdan şöyle bir eski evimze baktık, çoktan tutulmuş, balkonuna çamaşırlar asılmış. Bir de yeni adet, artık döviz bozdururken pasaport gösterme zorunluluğu gelmiş. Sahte dövize karşı bir önlem herhalde.

Rota da en azından bu ay için netleşti diyebiliriz. Bangkok sonrası Tayland’ın kuzeyine geçeceğiz. Chiang Mai ve ardından Pai. Otel rezervasyonlarını şimdiden yaptık çünkü yüksek sezona doğru ilerledikçe yer bulmak zorlaşıyor. Yol planlamanın yüksek bir temposu var. Ne kadar ‘rahat olalım’ desek de rezervasyon, vize, ulaşım için erken davranmak gerekiyor.

Tayland vizemizin süresi dolmuş olacağı için Aralık’ta başka bir ülkeye geçmiş olmalıyız. Laos olsun dedik. Bangkok’ta Laos konsolosluğundan vize alacağız. Laos eskiden sınırda vize basıyormuş ama bu uygulama kalkmış. Neyse ki konsolosluktan Bir iki saat içerisinde vize alma imkanı varmış. Düzeltme: Laos Türkler’e vize vermemek için 8 takla atıyor.

Fotoğraflar aksıyor ama birkaç gün içerisinde yazılara bolca foto eklenmesi üzerine çalışmalar da sürüyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s