7 Haziran

geziciler

Bu çok özel, kutlu günde aklımdan geçenlerden biri de şu an AKP’li politikacıların kendi aralarında ‘Halkımız beyefendinin geri planda olmasını istiyor, başkanlığını istemiyor.’ diye konuştuğu ve eldeki avantaları kaybetmemek adına uzunu geri plana iteceği.

Çok mu iyimserim? Ama ben de ne zamandır anlayamamaktan, kavrayamamaktan, şaşırmaktan bitap düşmüş haldeyim.

Soma’ya güya taziyeye gidip adam tokatlayan bir başbakan olabilir mi? Embe oğluyla harıl harıl para sıfırlamaya uğraştığı ortaya çıkan biri gerçekten ülkenin tek yöneticisi olmayı düşünebilir mi? 14 yaşındaki bir çocuğun hayaletiyle meydanlarda kavga edilir mi? Ne tür bir ülkede 9 gazete aynı servis manşetle çıkabilir? Belki de ömrünce 3 odalı bir evde oturamayacak olanlar nasıl 1000 odalı sarayı alkışlar? Uludere öyle geniş geniş kürtaja benzetilebilir mi? Gerçekten Yiğit Bulut gibiler mi layığımız?

Demokrasi sadece seçime gitmekmiş gibi bir algı yaratıp, bir ülkede seçim yapılıyorsa başa geçen dilediği gibi at koşturabilir dersen, o attan böyle düşmek de var işte.

Bir yandan da öyle bir hırs, öyle bir ego söz konusu ki, asla bunları bu şekilde okumayacak. Çoktan sarayında ejderha kanatlarını çıkarmış, alevlerini önce kimin üzerine salsın diye kudurmaya başlamıştır. Seçim sonuçları ortaya çıkmaya başladığında, ah keşke şöyle bir kare uğursuz yüzünün aldığı şekli görebilseydik!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s