34. Hafta

Crowded beach from above, beach, beach life, people, heat, summer, holiday, swimming, sea, water, fun, joy, flirt, enjoyment, sun, sunbathing, bikini, colorful, paradise, pleasure, tourism, Spain, photography, from above, rhythm, moment, painting like, people in miniature, Tenerif, Mallorca, Barcelona, Sitges, sociology
markus henttonen

Artık son haftalar, bebek belki bayrama denk gelecek ama çok büyük olasılıkla OHAL sürerken aramıza katılacak.

Muayeneler sıklaştı ve her muayene sonrası doktorla vedalaşmadan bir de memleketin son halini tartışıyoruz. Hey Allah’ım, ne günler? Gerçi doktor ‘Sen hamilesin, düşünme bunları.’ diyor ama şehir merkezleri şu ya da bu düşünceleri kolayca savuşturabileceğimiz yerler değil.

Sıcaklar bir yandan, benim gitgide genişliyor olmam diğer yandan, son zamanlarda dışarıya adım atmaya bile hevesim olmuyor. Planlar yapıp zaman yaratmaya çalıştığım en büyük hamile aktivitesi şu ara online alışveriş mesela.

Oysa yaz başında bir deniz kenarı umudum vardı ve bir süre çok dilimdeydi. Neticede hamilelik de  şehirde çakılı kalmanın şu veya bu nedenlerinden biri olabilir ama bunu hemen böyle doğal karşıladığımı söylersem yalan olur. Hamileyken öyle anlar geliyor ki, herhangi bir konu hakkında düşünürken bir türlü dikkatini toplayamıyor, mantık zincirini doğru şekilde kuramıyorsun. Mesela tatile çıkamayışımı ilk zamanlar ben şöyle algıladım: Yeryüzünde benden başka herkes tropikal adalarda tuz kokarak sangriasını yudumluyor ve sadece ben evdeyim. Çünkü hamileyim ve bir tek ben hamileyim. Hamileliği yaz mevsimine denk gelen ilk ve tek kişiyim ve bu nedenle de cezalıyım.

Gerçi bu kez hazırlıklıydım ve hemen silkinip kendime geldim ama hazırlıksız yakalandığım ilk saçmalamayı birinci trimesterde hızlı kilo aldığım ortaya çıkınca yaşamıştım. ‘Bundan böyle kuşbaşı pide yiyemeyecek miyim’ diye çok ağlamış (Gerçekten. Gözyaşlarıyla.) ve kahrolmuştum. Hormonların istilası altında geçirdiğim ilk krizdi.

Bu saçmalamaların iyi yanı ise sonraki günlerde anlatırken çok çok güldüren anılara dönüşüyorlar.

One thought on “34. Hafta”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s